İhtiyadi Haciz Talebi Dava Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17941
post-template-default,single,single-post,postid-17941,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İhtiyadi Haciz Talebi Dava Dilekçesi

İhtiyadi Haciz Talebi Dava Dilekçesi

 

Asliye  Ticaret Mahkemesi Hakimliğine

İhtiyati haciz kararı isteyen    : A…

Karşı taraf                                     : B…

Konu                                                : İhtiyati haciz kararı istemi

Açıklamalar

1. Borçlu B…, …../…/….. günlü, …../…/….. vadeli bono senediyle benden aldığı mal karşılığı …….. TL. Borçlanmıştır.Senette belirtildiği gibi vadesi geldiği halde borcunu ödememiştir.

2. Borçluya … günlü, ….. yevmiye nolu protesto ihtarı tebliğ edilmesine rağmen borçlu borcunu ödemeyerek temerrüde düşmüştür.

3. Borçlu, borcunu ödememiş birden çok kişilere borçlu olduğu, taşınır ve taşınmazlarını hızlıca elden çıkarmakta olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Alacağım rehinle de temin edilmemiştir.

4. İcra takibi beklenildiği takdirde, alacağın tahsili tehlikeye girecektir. Bu nedenle işbu ihtiyati haciz isteminde bulunmam zorunlu hale gelmiştir.

Hukuki Deliller                   : … günlü bono senedi,… günlü ihtarname ve sair her türlü delil

Hukuki Neden                     : İİY. 257 ve devamı mevzuat

Sonuç ve İstem                    : … günlü senet bedeli …….. TL alacak ile …….. TL protesto masrafı olmak üzere toplam ……… TL alacağım için borçlu B…’nin taşınır, taşınmazlarıyla üçüncü kişilerdeki hak ve alacakları üzerine İİY.’sının 257 ve müteakip maddeleri uyarınca İHTİYATİ HACİZ KONULMASINA, masrafların borçluya yükletilmesine karar verilmesini say­gılarımla arz ve talep ederim.

……../……./…….

Eki: 1. Bono senedi                                          İhtiyati haciz isteyen

  1. Protesto                                                   A (alacaklı) …

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran