İcra ve İflas Suçu 8
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17126
post-template-default,single,single-post,postid-17126,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra ve İflas Suçu 8

İcra ve İflas Suçu 8

İcra ve İflas Suçu- İstenilen Malı Teslim Etmeme, Defter Tutulurken Hazır Bulunmama, İflas İdaresinin Emirlerine Uymama

Madde 337/2  “162, 209 ve 216’ncı maddeler hükümlerine muhalefet edenler hakkında da iflas idaresinin vereceği müzekkere üzerine, aynı ceza verilir. Bu maddelerde belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmesi hâlinde, verilen icra suçları cezası düşer.”

Yukarıda da belirtildiği üzere madde metninin birinci fıkrası Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla iptal edilmiştir ancak ikinci fıkraya ilişkin verilen bir iptal kararı olmadığından icra suçları yürürlüktedir. Madde metninde de açıkça belirtildiği üzere belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmesi durumunda verilecek ceza düşecektir.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran