İcra ve İflas Suçu 7
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17124
post-template-default,single,single-post,postid-17124,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra ve İflas Suçu 7

İcra ve İflas Suçu 7

İcra ve İflas Suçu- İlam Hükümlerinin İnfazına Karşı Koyma

İlam hükümlerinin infazına karşı koyma suçunun oluşması için, kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmalı ve bu karar kanun metninde geçen şartları kapsamalıdır. Kanun metninde kararın kapsamı; yalnız kendisi tarafından yapılacak olan bir işin yapılması veya yapılmaması yahut bir irtifak hakkının tesisi veya kaldırılması hakkında olarak belirtilmiştir. Bu kapsamlı karara mazereti olmaksızın uymayan borçlu bu madde hükmü uyarınca cezalandırılır.

İlam hükümlerinin infazına karşı koyma suçu şikayete bağlı olup, suçun işlendiği tarihten itibaren üç ay içinde yapılmalıdır.

Suça bakmaya görevli mahkeme İcra Ceza Mahkemesi, yetkili mahkeme ise, takibin yapıldığı icra müdürlüğünün bağlı olduğu yer mahkemesi veya suçun işlendiği yer mahkemesidir.

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran