İcra ve İflas Suçu 3
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
16986
post-template-default,single,single-post,postid-16986,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra ve İflas Suçu 3

İcra ve İflas Suçu 3

İcra ve İflas Suçu- Çocuk Tesliminden Kaçınma

Çocuk tesliminden kaçınma suçunun meydana gelebilmesi için; ortada çocuk teslimine ilişkin bir mahkeme kararı veya ara kararın bulunması gerekir ve lehine karar verilen taraf çocuk teslimi için icra dairesine başvurmuş olmalıdır. İlam veya ara karara göre çocuğu teslim etmekle yükümlü olan kişi, bu kararın yerine getirilmesi sırasında çocuğu göstermez veyahut mahkeme kararı veya ara kararın yerine getirilmesinden sonra çocuğu kaçırırsa kanun hükmü uyarınca cezalandırılır. Ayrıca bu suçu bilerek çocuğun kaçırılması eylemine iştirak eden kişi de cezalandırılır.

Çocuk tesliminden kaçınma suçunun takibi, lehine mahkeme kararı veya ara karar çıkan kişinin karşı tarafı şikayet etmesi durumunda yapılır.

Çocuk tesliminden kaçınma suçu için verilen hükümlülük kararında, borcun yerine getirilmesi yani çocuğun teslim edilmesi durumunda verilen ceza bütün sonuçlarıyla düşecektir.

icra suçları konusunda görevli mahkeme İcra Ceza Mahkemesi, yetkili mahkeme takibin yapıldığı icra müdürlüğünün bulunduğu yer mahkemesidir.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran