İcra ve İflas Suçu 16
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17321
post-template-default,single,single-post,postid-17321,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra ve İflas Suçu 16

İcra ve İflas Suçu 16

İcra ve İflas Suçu- Ticari Şirketi Yönetme Yetkisine Sahip Kimsenin Alacaklısını Zarara Sokmak Kastıyla Mevcudunu Eksiltme Suçu

İcra suçları konularından bir diğeri de alacaklısını zarara sokmak kastıyla mevcudunu eksiltme suçu oluşturur. Ticaret şirketlerini yönetme yetkisine sahip olanlar alacaklıları zarara uğratmak kastıyla borçlarını ödemeyerek alacaklıları zarara uğrattıkları takdirde oluşmaktadır. Ancak bu eylemin başka bir suç oluşturuyorsa o suç gereği şüpheli cezalandırılır.

Alacaklısını zarara sokmak kastıyla mevcudunu eksiltme suçu oluşabilmesi için failini fiilinin başka bir suça sebebiyet vermemesi gereklidir. Yine alacaklıları zarara sokmak kastıyla mevcudunu eksiltme suçu oluşabilmesi için alacaklı zarara uğramalı ve mağdur şikayet etmelidir.

İcra suçları takibi şikayet üzerine yapılır ve şikayetin suçun öğrenildiği günden itibaren üç ay içinde ve herhalde bir yıl içinde yapılması gereklidir.

Alacaklısını zarara sokmak kastıyla mevcudunu eksiltme suçu konusunda görevli mahkeme İcra ceza mahkemesi, bu icra suçları açısından yetkili mahkeme suçun işlendiği yer mahkemesidir.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran