İcra ve İflas Suçu 11
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17132
post-template-default,single,single-post,postid-17132,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra ve İflas Suçu 11

İcra ve İflas Suçu 11

İcra ve İflas Suçu- Müflisin Mallarını İflas İdaresine Vermeme ve Müflisin Alacaklarını Bildirmeme

Müflisin mallarını iflas idaresine vermeme ve müflisin alacaklılarını bildirmeme suçu, müflisin mallarını elinde bulunduran veya müflise borçlu olan üçüncü şahıslar tarafından işlenebilir. Bu şahıslar iflasın açıldığına dair ilanı öğrenmelerinden itibaren bir ay içinde ellerindeki malları iflas idaresine vermezler veya borçlarını bildirmezlerse icra suçları meydana gelir.

İcra suçları takibi şikayet üzerine yapılır ve şikayetin suçun öğrenildiği günden itibaren üç ay içinde ve herhalde bir yıl içinde yapılması gereklidir.

Müflisin mallarını iflas idaresine vermeme ve müflisin alacaklılarını bildirmeme suçu bakımından görevli mahkeme İcra Ceza Mahkemesidir. Ancak ceza kararnamesine itiraz durumunda Ağır Ceza Mahkemesi görevli mahkeme olacaktır. İcra suçları bakımından yetkili mahkemeler ise, takibin yapıldığı yer İcra Ceza Mahkemesi ya da borçlunun işlem merkezinin bulunduğu yer İcra Ceza Mahkemesidir.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran