İcra Takibine İtiraz Süresi Ne Zaman Başlar?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18511
post-template-default,single,single-post,postid-18511,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra Takibine İtiraz Süresi Ne Zaman Başlar?

İcra Takibine İtiraz Süresi Ne Zaman Başlar?

İcra takibine itiraz süresi, ödeme emri içeren tebligatın alıcı tarafından teslim alındığı(tebellüğ edildiği) tarihten itibaren başlar. İlamsız takiplerde bulunan 7 günlük itiraz süresinde son gün hafta sonuna ya da herhangi bir resmi tatile denk gelirse itiraz süresi hafta sonundan ya da resmi tatilden sonraki ilk güne uzatılmış sayılır.

İcra dosyasında birden fazla borçlu olması durumunda bir borçlunun itirazı sadece kendi üzerindeki takibi durdurur. Diğer borçluların takibini durdurmaz. Bu sebeple borca itirazı olan her borçlunun kendi itirazını sunması gerekir.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran