Hakimin Reddi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18025
post-template-default,single,single-post,postid-18025,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Hakimin Reddi

Hakimin Reddi

…………. Mahkemesine

Dosya No                                :

Red İsteminde Bulunan

(Davacı)                                   : Ad ve Soyad

Adres

Davalı                                       : Ad ve Soyad

Adres

Konu                                        : Hakimin reddi istemi

Deliller                                  : Tanıklar, ve her türlü yasal delil

Hukuki Neden                     :  6100 s. HMK m.36 ve ilgili mevzuat

Açıklamalar                         :

1. Yukarıda esas numarasını belirttiğimiz dosyada  …….isimli görevli hakim …/…/… tarihli oturumda, tarafların,            taraf vekillerinin ve izleyicilerin huzurunda,  tarafımıza alenen “Bu davadan bir şey çıkacağı yok, ne siz uğraşın ne          de bizi uğraştırın” şeklinde beyanda bulunmuştur.

  1. Hukuk Muhakemeleri Kanununun 36. Maddesinde hakimin ret sebepleri belirlenmiştir. Haliyle söz konusu hakimin davranışının bu sebeplerden olduğu açıktır.
  2. İşbu nedenlerle hakimin reddedilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Sonuç ve İstem          : Yukarıda açıklanan nedenler ile, Hakim …’ni reddediyoruz. Talebimizin kabulüne ve davamız için bir başka hakim görevlendirilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran