Geçit Hakkı Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18028
post-template-default,single,single-post,postid-18028,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Geçit Hakkı Talebi

Geçit Hakkı Talebi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                  : A… (Geçit hakkı kurulmasını isteyen)

Davalı                   : B … (Üzerinde geçit hakkı kurulması istenilen taşınmaz maliki)

Konu                     : Geçit hakkı kurulması istemi

Deliller                 : 1. Tapu kayıtları,Tanıklar,Keşif ve bilirkişi raporu, Diğer her türlü yasal delil

Hukuki Neden   : TMY 747 ve ilgili diğer mevzuat

Açıklamalar       : 

1. … adresinde kain bulunan ve tapuda … ada … parsel nosu ile adıma kayıtlı taşınmazın malikiyim.

  1. Bu taşınmazın (Örneğin: Ev, arsa, tarla gibi) genel yola çıkış yolu bulunmamaktadır. Daha önce bu hususu talep etmeme rağmen de yola çıkışıma davalı tarafça izin verilmemektedir.
  2. Genel yola çıkmam zorunluluk arz etmektedir. Söz konusu taşınmazdan bu engel sebebiyle yararlanamamaktayım. Bu nedenle de işbu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.
  3. Davalıya ait … ada … parsel nolu taşınmazın uygun kısmından genel yola çıkmam için geçit hakkı kurulmasını talep etmekteyim.
  4. Mahkemece takdir olunacak tazminatı da ödemeye hazırım.

Sonuç ve İstem  : Talep ve davamın kabulü ile … ada … parsel nolu taşınmaz üzerinde uygun kısımda … ada … parsel nolu taşınmazım lehine genel yola geçit hakkı kurulması kararı verilmesi hakkında gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı A…

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran