Evlenme İzin İsteği
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18040
post-template-default,single,single-post,postid-18040,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Evlenme İzin İsteği

Evlenme İzin İsteği

AİLE MAHKEMESİNE

Davacı                   : A…

Davalı                    : B…

Konu                      : Evlenme izin isteği

Deliller                  : 1. Nüfus kaydı,Tanık,Sağlık kurulu (doktor) raporu ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki Neden   : TMY 124 ve İlgili Mevzuat

Açıklamalar        :

1. Kızım 18 yaşını bitirmemiş, ancak 16 yaşını bitirmiştir.

  1. Evlenme çağındadır. Yaşı yasal olarak evlenmesine müsait olmadığı için evlenememektedir. … ile ../../…. tarihinde nişanlanmıştır. Nişanlısı ile birleşmesi neticesinde de hamile kalmıştır. Bu durum kızımı oldukça üzmekte ve psikolojik ve sosyal olarak huzursuz etmektedir.
  2. Kızımın durumu itibarıyla ivedilikle nişanlısıyla evlenmesi gerekmektedir. Babası….. ve annesi …….. olarak  kızımızın evlenmesine muvafakatimiz vardır.

Sonuç ve İstem  : Mahkemece de kızımın durumu göz önünde tutularak evlenmesine Medeni Kanun ilgili maddeleri uyarınca izin verilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı A…

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran