Ergin Kılınma Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18070
post-template-default,single,single-post,postid-18070,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Ergin Kılınma Talebi

Ergin Kılınma Talebi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                       : A… (ergin kılınma isteyen)

Vekili                         :

Davalı                       : Hasımsız

Konu                         : Ergin kılınma kararı istemi.

Hukuki Deliller    : Nüfus kaydı, Tanıklar,Sağlık kurulu (doktor) raporu,Çalışma yazısı, Sair her türlü yasal delil.

Hukuki Nedenler TMY 12 ve İlgili Mevzuat

Açıklamalar   

  1. Davacı müvekkilimiz ….., ……ili ……… ilçesi ……… mahalle/köy ……. sokak ………. hanede nüfusa kayıtlıdır ve …… tarih doğumludur. Dolayısıyla 15 yaşını doldurmuş ancak 18 yaşını doldurmamış bulunmaktadır.
  2. Müvekkilimiz bir süredir…….isimli iş yerinde çalışmaktadır. Ancak ergin olmadığı için maaş ve diğer ücretlerini yasal olarak alamamakta ve bu nedenle de sıkıntı yaşamaktadır. dolayısıyla mahkemeniz yoluyla müvekkilimizin ergin kılınması hususunda karar verilmesi müvekkilimiz bakımından zaruret arz etmektedir.
  3. Müvekkilimizin akli melekeleri yerindedir ve ayırt etme gücüne sahip bir kişidir.

Talep veSonuç  :Müvekkilimizin medeni haklarını kullanabilmesi, diğer işlerini yapabilmesi, maaş ve ücretlerini alabilmesi için TMK’nun. ilgili maddeleri uyarınca ergin kılınması husunda kararı verilmesi için gereğinin yapılmasını saygıyla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı Vekili

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran