El Konulan Aracın İadesi İstemi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18174
post-template-default,single,single-post,postid-18174,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

El Konulan Aracın İadesi İstemi

El Konulan Aracın İadesi İstemi

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

 

TALEP EDEN                     :

 

VEKİLİ                                 :

 

ADRES                                 :

 

KONU                                   : Müvekkile ait …… plakalı ……model ….marka aracın iadesi

Talebimizi içerir.

 

EL KOYMA TARİHİ         : …/ …/ ….

 

AÇIKLAMALAR 

 

1-Müvekkilimize ait …… plakalı ……model ….marka araca …/…/… tarihinde, ….ili, ……..ilçesi, …….mevkiinde yapılan kontrolde …..’ye kaçak sigara götürdüğü iddiasıyla bağlanmış ve savcılık tarafından el konulmuştur. (EK – 1)

 

2-Ancak ekte yer alan ruhsat incelendiği takdirde fark edilecektir, el konulan aracın maliki müvekkilimiz olup, suç tarihinde aracı kullanan kişi ise 3.kişi konumunda olan ……..’dir. (EK – 2)

 

3-Müvekkilimiz yurtdışına …..ihracı yapmakta olup, aracına el konulması nedeniyle ticari faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştır. Müvekkilimizin tek geçim kaynağı uğraştığı ticari faaliyetidir ve yaşanılan bu mezkur olay sebebiyle maddi manevi zor duruma düşmüştür.

 

4-Müvekkilimizin iddianame konusu kaçakçılık olayı ile bir ilgisi bulunmamakta olup, el konulan aracın tarafımıza iadesi için başvurma zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER      : 4926 S. K. m. 17, 20, 22.

 

SONUÇ VE İSTEM                       

 Yukarıda izah edilen sebeplerle, müvekkilimize ait …… plakalı ……model ….marka aracın tarafımıza iadesine karar verilmesini müvekkilimiz adına vekaleten arz ve talep ederiz. …/…/…

 

                                                                                                              Talepte Bulunan Vekili

                                                                                                              Av.

 

EKLER                                 :

 

1-)Yakalama ve el koyma tutanağı

2-)Müvekkilimize ait ruhsatname

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran