El Atmanın Önlenmesi ve Tespit
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18133
post-template-default,single,single-post,postid-18133,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

El Atmanın Önlenmesi ve Tespit

El Atmanın Önlenmesi ve Tespit

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                     : A…

Davalı                      : B…

Konu                        : Arazi kaymasının tespit ve el atmanın önlenmesi istemi

Deliller                   : Tapu kayıtları, Keşif, Bilirkişi incelemesi ve sair her türlü yasal delil

Hukuki Neden     : TMK ve ilgili her türlü mevzuat

Açıklamalar          :

1.Davalı yan…. ait … ada … parsel numaralı taşınmazın bir parçası kaymak suretiyle, … ada … parsel numaralı şahsıma ait taşınmaza bağlanarak tamamlayıcı parçası olmuştur.

2. Ancak söz konusu bağlanan taşınmazın davalı ile bir ilgisi olmamasına rağmen  davalı bu yerin kendisine ait olduğu iddiasında bulunmaktadır.

3. TMK. 709’uncu maddesinin koşulları oluşmuştur.

4. Davalının yukarıda bahsettiğimiz taşınmazda bir hakkı yoktur.

Talep ve Sonuç 

Söz konusu talebim ile haklı davanın kabulü , davalı yanın  … ada … parsel numaralı taşınmazından kayarak, … ada … parsel numaralı şahsıma ait taşınmaza geçen parçasının tarafıma ait olduğunun tespiti ile davalının el atmasının önlenmesine, masrafların ve yargılama giderlerinin davalıdan alınmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Davacı

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran