Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılır
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17689
post-template-default,single,single-post,postid-17689,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılır

Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılır

Dolandırıcılık suç duyurusunda, suç ile alakalı ihbar veya şikayet, Cumhuriyet Başsavcılığına veya kolluk güçlerine yapılabilir. Valilik veya kaymakamlığa ya da mahkemeye yapılan ihbar veya şikayet, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilir. İhbar veya şikayet yazılı veya tutanağa geçirilmek şartı ile sözlü olarak da yapılabilir. Yürütülen soruşturma kovuşturma evresine geçtikten itibaren mağdur şikayetinden açıkça vazgeçmediği takdirde yargılama devam eder.

Dolandırıcılık suçunun oluşabilmesi için, failin bir kimseyi kandırabilecek nitelikte hileli davranışlar ile hataya düşmesine sebebiyet vermesi, onun veya başkasının zararına, kendisine veya başkasına yarar sağlaması gerekir. Hile nitelikli bir yalandır.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran