Çocuk Teslimine İlişkin İcra Emrine Aykırı Davranma Şikayet
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18542
post-template-default,single,single-post,postid-18542,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Çocuk Teslimine İlişkin İcra Emrine Aykırı Davranma Şikayet

Çocuk Teslimine İlişkin İcra Emrine Aykırı Davranma Şikayet

CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

ŞİKAYET EDEN                  : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No

Adres                                      :

Vekilleri                                :

Adres                                      :

ŞÜPHELİ                               : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No

Adres                                      :

SUÇ                                         : Çocuk Teslimine İlişkin İcra Emrine Aykırı Davranma

SUÇ TARİHİ                         :

AÇIKLAMALAR

 1-Müvekkilimiz ile şüpheli … Aile Mahkemesi’nin …/…/… tarih ve …/… E. sayılı kararıyla boşanmışlardır. Söz konusu boşanma ilamında müşterek çocukların … …’nin velayeti şüpheli … …’ye bırakılmasına ve çocuk arasında her hafta sonu kişisel ilişki kurulmasına  karar verilmiştir.

2- Müvekkilimiz bu görüşmeyi  cebri icra dışında ve anlaşma ile gerçekleştirmeyi denemişse de, şüpheli ilamın gereğini yerine getirmeye yanaşmamıştır.

3- Bunun üzerine müvekkilimiz adına…/…/… tarihinde ……….. İcra Müdürlüğü’nün …/…. E. sayılı dosyası ile ilamlı icra takibi yapılmış ve sanığa bu husustaki İcra Emri tebliğ edilerek kesinleşmiştir.

4- Şüpheli ilamın infazını evde bulunmayarak ya da çocuğu vermemek suretiyle engellemiş olmakla“çocuk teslimi emrine muhalefet” suçunu işlemiş olup, her dönem için ayrı ayrı cezalandırılmasını sağlamak için söz konusu suç duyurusunda bulunulması zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ DELİLLER           : Mahkeme ilamı, İcra takip dosyası ve diğer her türlü yasal deliller.

HUKUKİ NEDENLER         :  İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM 

Yukarıda açıklanan nedenlerle İcra ve İflas Yasasının… maddesinde belirtilen Çocuk Teslimi Emrine Muhalefet suçunu işleyen şüphelinin cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini ve cezalandırılmasını saygılarımızla ve bil vekale arz ve talep ederiz.

Şikayetçi

Vekilleri

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran