Cinsiyetin Düzeltilmesi İstemi Dilekçesi.
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18485
post-template-default,single,single-post,postid-18485,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Cinsiyetin Düzeltilmesi İstemi Dilekçesi.

Cinsiyetin Düzeltilmesi İstemi Dilekçesi.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

                                                                                                                       …….

 

 

DAVACI                  :…….

 

VEKİLİ                    :…….

 

DAVALI                   : ……. NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

 

KONU                     : Cinsiyetin Düzeltilmesi İstemidir.

 

AÇIKLAMALAR    :1-Müvekkilimiz 19 yaşında olup  ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Hane No ve ……. Sayfa Noda nüfusa kayıtlıdır.

 

2-Ergenlik çağlarında psikolojik ve hormonolojik dengeler bakımından daha çok kadınsı davranışlar gösteren müvekkilimiz, bu konuda çeşitli muayene ve tedavilere maruz kalmış, sonuç itibari ile tıp adamları yapılan tahlil ve incelemeler sonucunda müvekkilimizin yapı olarak kadın olarak tanımlanması gerektiği konusunda  anlaşmışlardır.

 

3-Müvekkilimiz en son geçirdiği operasyonlar ile kadın kimliğindedir. Bu tam teşekküllü hastanelerden alınan raporlar ve müvekkilimizin dış görünüşü ve davranışları ile de açıkça bellidir.

 

4-Bu nedenlerle müvekkilimizin kadın olduğunun tespitini talep etmekteyiz.

 

YASAL NEDENLER : Medeni Yasa, Nüfus Yasası ve İlgili Mevzuat

 

KANITLAR               : Nüfus Kaydı, Raporlar, Tanık, her türlü kanıt.

 

İSTEM SONUCU  : Açıklanan nedenler ile müvekkilimizin nüfus kütüğünde yazılı olan cinsiyetinin kadın olarak düzeltilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

DAVACI VEKİLİ

                                                                         …….

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran