Cinsiyetin Değişikliğine Bağlı Nüfus Kaydının Düzeltilmesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18613
post-template-default,single,single-post,postid-18613,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Cinsiyetin Değişikliğine Bağlı Nüfus Kaydının Düzeltilmesi

Cinsiyetin Değişikliğine Bağlı Nüfus Kaydının Düzeltilmesi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                     : 

Adres                      :

Vekilleri                 :

Adres                       :

Davalı                       Nüfus müdürü (Nüfus İdaresini temsilen)

Adres                       :

Konu                         : Cinsiyetin Değişikliğine Bağlı Nüfus Kaydının Düzeltilmesi

Hukuki Deliller    Nüfus kayıtları, Sağlık kurulu raporu, Tanık, Cinsiyet değişikliğine izin kararı ve sair her türlü yasal delil

Hukuki Nedenler : TMK. NK. ve sair ilgili mevzuat

Açıklamalar

1. Müvekkilimiz …….ili …….ilçesi …….mahalle/köy ……hane …… cilt ….. sayfada nüfusa kayıtlıdır.

2. Ne var ki, müvekkilimiz nüfus kaydına cinsiyeti (erkek/kadın) olarak görünmektedir. Ancak müvekkilimizin cinsiyeti (kadın/erkek)tir. Sağlık kurulundan alınan ../../…. günlü … sayılı raporda da cinsiyetim (kadın/erkek) olarak tespit olunmuştur.

3. Müvekkilimize ……. tarihli cinsiyet değişikliğine ilişkin izin kararı üzerine gerekli ameliyat yapılmış, … olarak cinsiyeti değişmiştir.

4. Bu durum, sağlık kurulu raporu, tanık, görünüşü vb delillerle ispatlanmaktadır.. Müvekkilimizin kadın/erkek olduğunun tespiti ve kaydın bu anlamda düzeltilmesi için de işbu davayı açma zorunluluğu doğmuştur.

Talep ve Sonuç

Talep ve davamızın kabulü ile,müvekkilimizin  … ili … ilçesi … mahalle/köy … hanedeki ………OLAN CİNSİYETİNİN ……………OLARAK DÜZELTİLMESİNE, karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederim.

Davacı A…

Vekilleri

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran