Cezanın İnfazı, İnfazın Ertelenmesi Hali
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19096
post-template-default,single,single-post,postid-19096,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Cezanın İnfazı, İnfazın Ertelenmesi Hali

Cezanın İnfazı, İnfazın Ertelenmesi Hali

TCK’da suç olarak belirtilen bir fiilin işlenmesi halinde suç işleyen kişi hakkında yargılama süreci başlamaktadır. Yargılamanın neticesinde suç işlediği sabit görülen şahıs hakkında ya para cezası verilir ya da hapis cezası verilebilmektedir. Cezanın infazı da kişinin kesinleşen suçu nedeniyle belli haklardan yoksun bırakılarak cezanın çektirilmesini ifade etmektedir.

Belli bazı durumlarda ise ceza infazının ertelenmesi mümkündür. Akıl hastalığı nedeniyle infazın ertelenmesi: Akıl hastalığı hem fiil ehliyetini hem de cezanın infazını erteleyen kritik bir nedendir. Akıl hastalığına yakalanan kişi, iyileşinceye kadar cezasının infazı ertelenir.

Diğer hastalıklar nedeniyle infazın ertelenmesi: Akıl hastalığı dışında eğer kişide ölümcül ya da ağır bir hastalık teşhis edilmişse hükümlü, cezasının infazının ertelenmesini isteyebilir. Bu gibi durumlarda hükümlü, sağlığına kavuşuncaya kadar cezasını infaz ettirmez.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran