Bilişim Hırsızlığı Suçunda Görevsizlik Kararına İtiraz
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18801
post-template-default,single,single-post,postid-18801,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Bilişim Hırsızlığı Suçunda Görevsizlik Kararına İtiraz

Bilişim Hırsızlığı Suçunda Görevsizlik Kararına İtiraz

… ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO              : …/ … E.

 

SANIK                      :

 

MÜDAFİİ                 :

 

SUÇ                           : Bilişim Hırsızlığı Suçu.

 

KONU                       : Görevsizlik kararına itirazımızdan ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR  

 

1-) …/ …/ … tarihinde … Bankası … Şubesi’ne ait para ödeme makinesi önünde bekleyerek, daha önceden makinenin içine iskambil kartı sıkıştırmak suretiyle para çekmeye gelen müşteki … …’nin bankamatik kartının sıkışmasını sağlayıp yardım etmek bahanesiyle müştekinin şifresini öğrendikten sonra müştekiyi oradan ayrılmaya ikna ederek, onun ayrılmasının ardından da çıkarttığı kartı kullanıp müştekinin hesabından … TL para çeken müvekkilimiz hakkında bilişim hırsızlığı suçundan, mahkemenizde …/ … E. sayılı dosya ile kamu davası açılmıştır.

 

2-) Mahkemenizce …/ …/ … tarihinde yapılan yargılamada atılı eylemin bilişim hırsızlığı değil, nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturduğu kanaatine varılmış ve görevsizlik kararı verilmek suretiyle dosya görevli olduğu düşünülen … Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmiştir.

 

3-) Yargıtay Ceza Genel Kurulu, benzer bir olayda verdiği 26.02.2008 tarih ve 2008/11-17 E. 2008/38 K. sayılı kararı ile; Asliye Ceza Mahkemesi ile Ağır Ceza Mahkemesi arasındaki görev uyuşmazlığını, Asliye Ceza Mahkemesinin görevsizlik kararı kaldırılmak suretiyle çözüme kavuşturmuştur.

 

4-) Yukarıda bulunan içtihat hükmü dikkate alınarak; mahkemenizce verilen görevsizlik kararına itirazımızın kabulü ile işin esasının incelenmesine geçilmesi için mahkemenize başvurulması zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K. m. 142, 158, 5271 S. K. m. 5, 267, 268

 

SONUÇ VE İSTEM           

Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında mahkemenizde açılan …/ … E. sayılı dosyada verilen görevsizlik kararına itirazımızın kabulü ile işin esasına geçilmesine karar verilmesini, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ …

 

Sanık Müdafii

Av.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran