Avukata vekaletname vermek ne demektir?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
16058
post-template-default,single,single-post,postid-16058,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Avukata vekaletname vermek ne demektir?

Avukata vekaletname vermek ne demektir?

Kabaca, reşit yani onsekiz yaşını doldurmuş ve akıl sağlığı yerinde olan bir kişiyi kendi adınıza bir veya birden çok işi yapması için yetkilendirmeye vekil tayin etme denir. Birisinin vekil tayin edilmesi ile vekil tayin eden ile vekil kılınan arasında vekalet ilişkisi oluşur.

Mevzuatımıza göre, bazı işlemlerin yapılabilmesi için bu vekalet ilişkisinin noter vasıtasıyla kurulması gerekir. İşte noterin bu konuda düzenleyeceği resmi belgeye vekaletname denir.

Avukatlık Kanunu’na göre, yargı merciileri nezdinde sizin adınıza işlem yapabilme vekil olma yetkisi sadece avukatlık ruhsatını haiz avukatlara aittir. Yani avukatlık mesleğini icra etmeyen, ruhsatı olmayan herhangi birisinin yargı mercileri önünde sizi temsil etme, size vekil olabilme hakkı ve yetkisi yoktur.

Yasal olarak bir avukata vekalet vermek istediğinizde, bu işlem ancak bir noter tarafından yapılır. Noter tarafından yapacağınız işlemin türüne göre vekaletname düzenlenir.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran