Veraset İlamı Talep Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17874
post-template-default,single,single-post,postid-17874,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Veraset İlamı Talep Dilekçesi

Veraset İlamı Talep Dilekçesi

……………….SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DAVACI                       : Adı ve Soyadı, kimlik numarası, adresi

DAVALI                       : Hasımsız

KONU                           : Mirasçılık Belgesi Verilmesi

MİRAS BIRAKAN    :……….; …. VE …. olma, …/…./…. doğumlu, … (il) … (ilçe) Cilt:… Aile Sıra No:… Birey Sıra No:… de nüfusa kayıtlı …/…/2018 tarihinde vefat etti.

AÇIKLAMALAR

1-Yukarıda kimlik bilgileri belirtilen Mirasbırakanım vefat ederek geride mirasçı olarak (EŞİ…… İLE ÇOCUKLARI …… VE C……..’yi bırakmıştır. Başkaca gaip veya sağ mirasçısı yoktur.

2-Miras intikal ve paylaşma işlemlerinin yapılabilmesi ve bu işlerde kullanılmak üzere mirasçılık belgesi verilmesi için bu davanın açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER : Türk Medeni Kanunu’nun 495 ve devamı maddeleri

HUKUKİ DELİLLER  : Nüfus kayıtları vs. deliller

SONUÇ İSTEM              : Yukarıda açık kimliği yazılı Mirasbırakanım’ın mirasçılık belgesinin tanzim olunarak tarafıma verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

…/…./2018

Davacı

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran