İcra Takibinde İtfa Hususu
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19053
post-template-default,single,single-post,postid-19053,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İcra Takibinde İtfa Hususu

İcra Takibinde İtfa Hususu

Borçlu icra takibinin kesinleşmesinin ardından borcun ve fer’ilerinin itfa edildiğini kanunda belirtilen belgelerle kanıtlayarak takibin iptalini icra mahkemesinden talep edebilecektir.

İtfa anlam olarak bir borcu ödeme, takas, af ve benzeri bir sebeple kapatmadır. İtfa kavramı, sözlük olarak borcun sona erdirilmesi manasındadır. Borcun ve fer’ilerinin itfa edilip edilmediği borçlar hukuku hükümlerine göre tespit edilecektir. Borcu sona erdiren sebepler öğretide de kabul edildiği üzere sınırlı değildir, Borçlar Kanunu’na göre; tecdit (yenileme), alacaklı ve borçlu sıfatlarının birleşmesi, ifa imkansızlığı, takas ve zamanaşımıdır.

Tags:
, ,
No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran