Disiplin Hapsi Nedir ?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19143
post-template-default,single,single-post,postid-19143,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Disiplin Hapsi Nedir ?

Disiplin Hapsi Nedir ?

Disiplin hapsi yasal mevzuatımıza göre, kısmi bir düzeni korumak amacıyla yaptırım altına alınmış olan fiil dolayısıyla verilen, seçenek yaptırıma çevrilemeyen, ön ödeme uygulanamayan, tekerrüre esas olmayan, şartla salıverilme hükümleri uygulanmayan, ertelenemeyen ve adli sicil kayıtlarına geçirilemeyen hapsi ifade eder.

Kısaca özetlemek gerekirse Disiplin Hapsi;Türk Ceza Kanunu 50.maddesi uyarınca paraya veya diğer seçenek yaptırımlara çevrilemez. 3 aydan az da olsa, TCK’nın 75.maddesi gereğince ön ödemeye tabii değildir.Ayrıca verilen disiplin hapisleri, daha sonra işlenen bir suç için tekerrüre esas alınamaz.

Disiplin hapsi kaç gün olarak hükmedilmişse, o süre kadar çektirilerek infaz edilir. Disiplin hapsi verilen bir mahkumlara, şartla salıverilme hükümleri de uygulanmaz.Ayrıca uzlaşma hükümlerine de tabi değildir.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran